Czym są deszczownice prysznicowe?

dobra (15).jpg

Niektórym podczas codziennych pryszniców spokojnie wystarcza zwykła słuchawka prysznicowa zawieszona na sznurze, jednakże na ogół nie daje ona dość wąski strumień wody i do tego często musi być trzymana w dłoni. Znacznie wygodniejsze w użyciu są deszczownice. Można je zamontować nawet w postawionej już kabinie.

Co to takiego jest?

Deszczownicę można również spotkać pod nazwą deszczowni, choć to drugie określenie jest używane rzadziej. Nazwę przypisuje się specjalnej głowicy natryskowej. Montuje się ją przede wszystkim w kabinach prysznicowych, ale zdarza się, choć dzieje się to rzadziej, że również i w wannach (zwłaszcza tych zabudowanych).

Nazwa wzięła się z zapewniania efektu strumieniu deszczu. Woda z deszczownic jest mocno rozproszona i leci wieloma drobnymi strużkami, które pomagają wypielęgnować i przy okazji zrelaksować całe ciało.

Jaką deszczownicę wybrać?

Poszczególne systemy różnią się od siebie stylem, kolorem i sposobem wykonania, ale najważniejszym parametrem jest ich wielkość. Porządna deszczownica powinna być duża, dlatego zawsze będzie przyciągać wzrok i robić wrażenie. Im większa jest jej powierzchnia, tym większy staje się strumień wody, który dzięki temu potrafi bez problemu objąć całe ciało myjącego się pod nim człowieka.

Stałym elementem deszczownic jest również ramię prysznicowe. Zawsze powinno być to ramię odchylane, którym łatwo można manewrować, odchylając je i z powrotem ustawiając blisko baterii w zależności od potrzeby i od tego, jaki efekt kąpielowy chce się uzyskać.

W jaki sposób zamontować deszczownicę?

Deszczownice dzieli się na te tynkowe oraz podtynkowe i w zależności od ich rodzaju będą one montowane w inny sposób. Te natynkowe montowane są bezpośrednio na ścianie. Z kolei podtynkowe wymagają zastosowania dwuetapowego montażu, gdyż wybrane ich elementy są chowane w samej ścianie.

Typ montażu często uzależniony jest od tego, w jakim momencie wprowadza się deszczownicę do kabiny prysznicowej, bo im później się to zrobi, tym większe prawdopodobieństwo konieczności wyboru deszczownicy tynkowej.