PKS Warszawa Olsztyn – najważniejsze informacje

PKS Warszawa Olsztyn – najważniejsze informacje

Wybierając się z Warszawy do Olsztyna, warto rozeznać się, jakie środki transportu kursują na tej trasie. Pierwszą rzeczą, jaką dobrze jest zrobić to zapoznać się z przewoźnikami współpracującymi z PKS Warszawa Olsztyn. Usługi na tej trasie są oferowane przez dwóch, trzech przewoźników. Dostępne kursy to autobusy pośpieszne oraz autokary znanej firmy organizującej przewozy międzymiastowe.

Czy podróż Polską Komunikacją Samochodową jest opłacalna?

Otóż wraz z dużymi podwyżkami cen paliwa to jeden z tańszych sposobów podróżowania. Decydując się na jazdę autobusem PKS Warszawa Olsztyn, możemy sporo zaoszczędzić, szczególnie, jeśli wybieramy się w pojedynkę. Pamiętajmy, że im dłuższa trasa przejazdu tym proporcjonalnie niższa cena biletu.

Dodatkowo przed wyjazdem warto zapoznać się cennikiem każdego z przewoźników. Kwota, jaką trzeba zapłacić za przejazd na tej samej trasie, jednak u innej firmy przewozowej, różni się czasem od kilku do kilkunastu złotych. Oprócz tego dobrze jest zapoznać się, jakie opłaty pobierane są za bagaż.

Jak często kursują autobusy na trasie Warszawa – Olsztyn?

Przejazdy oferowane przez PKS Warszawa Olsztyn obejmują 2 kursy. Pierwszy z autobusów odjeżdża w godzinach porannych, natomiast drugi w godzinach popołudniowych. Obydwa kursy trwają ponad 4 godziny. Dobrze o tym wiedzieć, szczególnie, jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi.

Co zrobić, gdy ma się dodatkowe pytania dotyczące przejazdu?

PKS Warszawa Olsztyn dla swoich klientów ma specjalną infolinię, na którą można zadzwonić i dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji. Oprócz tego z pracownikami można także w różnych sprawach skontaktować się za pomocą wiadomości e-mail.

Na stronie znajdziemy regulamin, często zadawane pytania i odpowiedzi, a także ważne komunikaty. PKS Warszawa Olsztyn oferuje swoim pasażerom profesjonalną pomoc w razie reklamacji i zwrotów.

Jak kupić bilet u danego przewoźnika?

Każdy przewoźnik ma swoje własne wymogi. U jednej firmy przewozowej zakup biletu możliwy jest tylko przez Internet, u innej zaś u kierowcy lub przed uprzednią rezerwacją miejsca.