Pieluchy do pływania – must have każdego niemowlaka na wakacjach!

Samodzielne wyjazdy lub zorganizowane zajęcia basenowe dla niemowląt to atrakcja, z której rodzice wraz z pociechami korzystają coraz chętniej. Pływanie znakomicie wzmacnia mięśnie i rozwija koordynację ruchową, a samo oswajanie maluszka z wodą jest wskazane już w pierwszych miesiącach jego życia. Woda wycisza i relaksuje niemowlę oraz pozwala zachować naturalne odruchy jeszcze z okresu prenatalnego, kiedy woda była jego naturalnym środowiskiem.

Jak więc przygotować siebie i dziecko na nowe, wakacyjne doświadczenia? Od kiedy bezpiecznie wprowadzać wodne aktywności? Sprawdź informacje w poniższym materiale.

Jak działają pieluchy do pływania?

Pieluszki kąpielowe to idealna opcja dla dzieci, które nie korzystają jeszcze z nocniczka. Dostępne na Jukki.pl wielorazowe majtki kąpielowe, dzięki możliwości regulacji szczelnie przylegają do ciała Małego Pływaka. Majteczki jednocześnie zapewniają mu swobodę ruchów podczas wodnych zabaw bez ryzyka przecieków zawartości pieluszki. Wodoodporne i przyjemne dla skóry pieluchy, nie namakają i nie chłoną wody, zapewniając komfort Maluszka, kiedy tradycyjne pampersy po chwili stają się ciężkie i niewygodne.

Pieluszki kąpielowe od Jukki szybko staną się hitem wakacyjnych aktywności. Dostępne w atrakcyjnych cenach oraz tematycznych, morskich printach, każdorazowo sprawdzą się podczas wodnych zabaw. Nie zwlekaj i nie czekaj na moment, aż Twoje dziecko stanie się bardziej samodzielne – zainwestuj w pieluchy do pływania od Jukki i zadbaj o prawidłowy rozwój swojego dziecka.

Co jeszcze zabrać ze sobą na pływalnię?

Mimo tego, że wizyta na basenie wcale nie musi trwać długo, to przyda Ci się pojemna torba, do której zmieścisz wszystkie niezbędne akcesoria. Podczas wakacyjnych wojaży sprawdzi się plecak Canpol Babies dostępny na Jukki.pl – idealny dla rodziców ceniących sobie dobrą organizację. Torba zawiera wodoodporną kieszonkę, do której bez obaw możesz włożyć majtki kąpielowe, a dołączona do zestawu mata pozwoli spokojnie przebrać dziecko na czystej powierzchni.

Liczne kieszonki pomieszczą ręczniczek kąpielowy z kapturkiem od Jukki, który wykonany z grubej, 100% bawełnianej termofrotty, doskonale wchłania wilgoć. Krój ręczniczka nie ogranicza ruchów dziecka, jednocześnie pozwalając na całkowite otulenie Maleństwa, zabezpieczając je przed chłodem. Aby jeszcze bardziej pobudzić poznawcze receptory dziecka, zabierz ze sobą jego ulubioną zabawkę. Najlepszym wyborem będą piłeczki sensoryczne, które wykonane z miękkiego PVC idealnie sprawdzą się w wodzie. Sprawdź ofertę Jukki i skompletuj zestaw Małego Pływaka.

Od kiedy basen jest bezpieczny dla niemowląt i jakie niesie dla niego korzyści?

Dla bezpieczeństwa Maleństwa, pierwszą sesję na basenie warto skonsultować z pediatrą, który oceni możliwości i ewentualne przeciwwskazania zdrowotne. Z reguły, jeśli nie ma zastrzeżeń, pierwszy kontakt dziecka z basenem powinien nastąpić już między trzecim a czwartym miesiącem życia. Wówczas Maluch potrafi stabilnie podtrzymać główkę, z zachowaniem odruchów zapamiętanych z życia płodowego.

Pływanie silnie oddziałuje na rozwój ruchowy m.in. poprawiając płynność ruchów i regulując napięcie mięśni, zapobiegając jednocześnie wadom postawy. Ponadto z każdą sesją Maleństwo będzie odważniejsze i pewniejsze siebie. Podczas oswajania dziecka z wodą ogromną rolę odgrywają rodzice. Spokój, dobre nastawienie i kompleksowe przygotowanie najważniejszych akcesoriów są wskazane podczas nowych aktywności. Wejdź na Jukki.pl i kompleksowo przygotuj swojego Malca na nowe wyzwania.